Co potřebuje dítě do mateřské školky?

  • pohodlné oblečení, které mu neznepříjemňuje sebeobslužné úkony a kvůli kterému není dítě traumatizováno, když jej ušpiní
  • vhodnou obuv na přezutí – děti běhají, cvičí (osvědčily se letní sandálky – příští rok už budou stejně malé)
  • oblečení na ven, které odpovídá počasí (vyplatí se sledovat předpověď) a které dítě rovněž v co největší míře může obléknout samo
  • pláštěnku nebo nepromokavou bundu
  • vhodnou obuv na ven přiměřenou počasí
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, tričko, legíny, apod, ponožky – na ty rodiče často zapomínají), to vše v malém samostatném sáčku či taštičce; náhradní oblečení je třeba po použití doplňovat
  • zubní kartáček a pastu
  • hřeben (holčičky s dlouhými vlásky)
 

V mezích možností prosíme co nejvíce věcí podepsat!

 

Prosíme rodiče, aby v každém ročním období z hygienických důvodů dodržovali pravidlo dvojího oblečení (zejména kalhot) do školky a na procházku.

 

Upozornění

Koncepce šaten dětí neumožňuje používání standardních látkových pytlů, novým rodičům doporučujeme se nejdříve s úložnými prostory šatny seznámit.

 

Toaletní potřeby na jedno dítě přinesou rodiče v září

8x toaletní papír

1x balení papírových kapesníků (10 balíčků)

1x balení papírových ubrousků (jídelních i na utírání – využijeme oboje)

Toaletní potřeby je nutné zpravidla přinést dvakrát do roka, papírové kapesníky někdy častěji, rodiče budou včas informováni na nástěnkách v šatnách MŠ.

 

Začátek docházky

Dítě, které začíná navštěvovat MŠ, by mělo již samostatně chodit (nepoužívat kočárek), umět držet lžíci a najíst se s ní, pít z hrníčku nebo skleničky, samostatně používat WC (ne nočník), nenosit plenky, umývat se, umět smrkat, mělo by se snažit se samo oblékat a nazouvat obuv.

 

Rodiče by v zájmu svého dítěte měli spolupracovat se školou vedením dítěte k samostatnosti při stolování, sebeobsluze, hygieně, uklízení hraček, oblékání a obouvání, používání kapesníku. Dále v souladu s výchovou v mateřské škole by měli vést dítě k vytváření základních společenských návyků a úctě k dospělým (zdravení, zdvořilost, kázeň).